Сравнительная таблица изменений в Законе Украины про РРО и Налоговом Кодексе Украины

Изменения в наловоговом кодексе Украины - таблица сравнения

Было Стало Комментарии
Податковий кодекс України
296.10. Платники єдиного податку першої — третьої груп не застосовують реєстратори розрахункових операцій. 296.10. Платники єдиного податку другої і третьої (фізичні особи — підприємці) груп при здійсненні діяльності на ринках, при продажу товарів дрібнороздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі, а також платники єдиного податку першої групи не застосовують реєстратори розрахункових операцій».Вимоги набирають чинності:для платників єдиного податку третьої групи — з 1 липня2015 року;

для платників єдиного податку другої групи — з 1 січня

2016 року.

ФОП — плательщики единого налога III и II групп будут обязаны использовать РРО с 1.07.2015 и с 1.01.2016 соответственно
Стаття 3. Суб’єкти господарювання, які здійснюють:
…розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов’язані: .. розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані». К обязательному применению РРО добавились субьекты, которые принимают наличные для дальнейшего перевода.(До 01.07.2015 освобождены от санкций)
1) проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок;
2) видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції; «2) видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, при отриманні товарів (послуг) в обов’язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції»; К обязательному применению РРО добавилась заказы или оплата товара через интернет.(До 01.07.2015 освождены от санкций)
Стаття 9. Реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовуються:

 

1) при здійсненні торгівлі продукцією власного виробництва та наданні послуг підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, крім підприємств торгівлі та громадського харчування, у разі проведення розрахунків у касах цих підприємств, установ і організацій з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою (за наявності) у встановленому порядку; 1) при здійсненні торгівлі продукцією власного виробництва підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, крім підприємств торгівлі та громадського харчування, у разі проведення розрахунків у касах цих підприємств, установ і організацій з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою у встановленому порядку; «Услуги» исключены из перечня сфер, для которых разрешено не применять РРО.
2) при виконанні усіх банківських операцій (крім операцій з купівлі-продажу іноземної валюти) 2) при виконанні усіх банківських послуг, крім операцій з купівлі-продажу іноземної валюти, та операцій комерційних агентів банків з приймання готівки для подальшого її переказу»; Агенты банков, которые принимают наличные для дальнейшего перевода, обязаны использовать РРО (До 01.07.2015 освобождены от санкций)
3) при виконанні операцій з купівлі-продажу іноземної валюти у разі, якщо ці операції виконуються у касах уповноважених банків з оформленням розрахункових документів відповідно до нормативних актів Національного банку України; виключено При купле-продаже валюты, в том числе в кассах банка, теперь нужен РРО.
6) при продажу товарів (наданні послуг) фізичними особами — підприємцями, які сплачують єдиний податок; «6) при продажу товарів (наданні послуг) фізичними особами — підприємцями, які відносяться відповідно до Податкового кодексу України до груп платників єдиного податку, що не застосовують реєстратори розрахункових операцій»; Плательщики единого налога III и II групп будут обязаны использовать РРО. Ограничение по обороту в III группе – 20 млн. грн в год.
28. Установити, що платники єдиного податку другої і третьої (фізичні особи — підприємці) груп, … які з 1 січня 2015 року до 30 червня 2015 року включно почали застосовувати у власній господарській діяльності зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій, з дати початку застосування реєстраторів розрахункових операцій до 1 січня 2017 року звільняються від проведення відповідно до норм цього Кодексу перевірок з питань дотримання порядку застосування реєстраторів розрахункових операцій. Для тех ФОП на едином налоге II и III групп, кто начал использование РРО до 30.06.2015 г., действуют льготы.
13) при продажу товарів у системах електронної торгівлі(комерції). виключено При электронной торговле теперь обязательно использование РРО.
Прикінцеві положення
8 ) З 1 січня 2015 року дозволяється первинна реєстрація лише реєстраторів розрахункових операцій, які створюють контрольну стрічку в електронній формі, та електронних таксометрів, автоматівз продажу товарів (послуг), реєстраторів розрахункових операцій з купівлі-продажу іноземної валюти. Додано до п.8:Дозволяється до 1 січня 2016 року використання електронних контрольно-касових апаратів, введених в експлуатацію до 1 січня2015 року, що створюють контрольну стрічку в друкованому вигляді та подають до органів доходів і зборів по дротових або бездротових каналах зв’язку тільки інформацію про обсяг розрахункових операцій, виконаних у готівковій та/або в безготівковій формі, яка міститься в їх фіскальній пам’яті, і при цьому не подають електронних копій розраху Покупать и устанавливать можно только РРО, указанные в разделе I Госреестра РРО (разрешены к первичной регистрации)Срок перевода кассовых аппаратов, которые использовались до 2015 г., на почековую передачу данных продлен до 1 января 2016 г

 

© 2009-2018 Компания НЕО Харьков

Корзина